Rekord rekordów i do tego medal! WOŚP 2017

2
2555

Jest nam niezmiernie miło – że jako pierwsi – my portal InfoStavanger możemy poinformować Państwa, że sztab WOŚP Stavanger znalazł się w gronie sztabów, które otrzymały jubileuszowy medal za zaangażowanie w działania fundacji Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy.

MAMY MEDAL!!!

Nikt się nie spodziewał takiego wyniku WOŚP w tym roku, Tym bardziej, że jeszcze w listopadzie 2016 roku nikt nie wiedział czy w ogóle WOŚP zagra swój 25 finał w Stavanger.

Na szczęście  szybko utworzył się sztab, który podjął się tego wyzwania. Dzięki pomocy iNorge Forening i Towarzystwa Polsko-Norweskiego oficjalnie zawiązał się sztab, a rola szefa sztabu została przydzielona Kai Szulc-Nweke.
Pojawiło się tak wiele osób dobrego serca, które zajęły się organizacją, a także przygotowaniami “podczas” i sprzątaniem “po” imprezie. Tak wiele firm, które zechciały wspomóc organizację wydarzenia, a także firm i osób, które przekazały rzeczy do licytacji…
Po raz pierwszy w ramach WOŚP Stavanger zagrała gwiazda z Polski. I to nie jedna ale  aż 8!  Na zaproszenie sztabu WOŚP Stavanger przyjechał zespół Audiofeels.
 fot. Selfie Boks / Audiofeels w fotobudce

Działo się tak wiele, że aż nie da się wszystkiego wymienić w tak krótkim tekście -grał zespół Polonia, śpiewały dzieci pod batutą Anny Bugajskiej -Żmudy i Katarzyny Bugajskiej, był pokaz mody Leona Nogalskiego i firmy FlashUp, świetny koncert dał Chrissy Chiss & Band, . Występy przeplatały pokazy magii i iluzji Marcina Czajki i licytacje – świetnie poprowadzone przez Martę “Cichą” Cichocka i Łukasza “Długiego” Kosewskiego.  Fenomenem okazała się licytacja ostatniej porcji żurku, która została wylicytowana za 1250 kr!

Kącik dla dzieci, przyciągał dzieciaki tłumnie. Była tez SelfieBoks fotobudka, turniej Worms, malowanie twarzy przez Air Art, wata cukrowa, drinki lodowe czy stanowisko fryzjerki Karoliny Weyna ART Hair, która sprawiła, że dzieci (a też dorośli) mogli ufryzować się i poczuć się wyjątkowo!
Po raz pierwszy w ramach światełka do nieba “wydarzyło się” fireshow w wykonaniu Kai Szulc-Nweke i Krzysztofa Hirsza.

Po raz pierwszy sztab WOSP Stavanger zebrał ponad 100 tyś koron, ba! 185 620 kr !  

Tegoroczny WOŚP pokazał jakim fenomenalnym jesteśmy narodem, jak wiele ciekawych i utalentowanych osób mieszka w okolicy Stavanger, że potrafimy działać razem, bawić się razem, bez podziałów i kłótni. Stavanger pokazało, że hasło 25 finału WOŚP jest prawdziwe: :”Jednoczymy już 25 lat“. Podczas WOŚP w Stavanger na Kvernevik wszyscy spotkaliśmy się razem, wszyscy pomagali sobie nawzajem i wszyscy dążyli do tego samego celu! Połączyła nas wspólna zbiórka dla  ratowania zdrowia i życia na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom!

Myślę, ze wielu z nas będzie wspominać ten jubileuszowy WOŚP bardzo długo, być może gdyby nie WOSP nie powstałby portal InfoStavanger 😉
Już nie możemy doczekać się 26 finału WOSP ! Już – my sztab – chcielibyśmy zacząć planować i działać! Siema kochani! Dziękujemy Wam za każdą “”koronkę” wrzuconą do puszki. Te wyniki to dzięki Wam – dziękujemy!
Sponsorzy WOŚP 2017: Keloisa Konsulttjenester, efremtid.no, All10 Bemmaning, Fjord Line, Kilivask Monika Kilianek, Mpower Mateusz Styczyski, ATS Anna Stankiewicz, Golden Sands Constructione, Rema 1000 Klepp, Rema 1000 Ganddal, Nescafe, FlashUp, HiStage, TEMA Norge AS, Coop Marked Høle, Arne Johannesen Bakeri AS, Air Art, MK Fotohobby, MiniMarket Stavanger, Digital Image Design, Kokkenes Masterlaug Rogaland, Scandic hotel, Selfie Boks Photobooth Norge, iZettle oraz NGO interactive. Sponsorami głównymi były firmy MyCall i Velde AS.
Tak było na WOSP 2017:

Video by: InfoStavanger.pl / Wiktor Moskal / Klaudia Pawlak

Video by: Digital Image Design Marcin Paternoga

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here