W czwartek 30.03.2017 parlament jednogłośnie zgodził się za wprowadzeniem pakietu Bypakke Nord-Jæren Czyli spodziewajmy się  38 nowych bramek do poborów opłat ,które maja być gotowe juz do października przyszłego roku. Do 2033 pakiet przypuszczalnie ma przynieść ok 25 miliardów zysków .

Bypakken ma być źródłem finansowania nowych projektów infrastrukturalnych w Północnej Jæren do wartości 30,4 miliardów NOK, który ma zapewnić  lepsza siec drogową, poprawę transportu publicznego i lepsze warunki dla tych którzy poruszają się rowerem bądź pieszo.

Za te pieniądze powstać ma między innymi:

Szeroka ścieżka rowerowa o wysokim standardzie w Stavanger, Forus  i Sandnes

Pas drogi dla autobusów *Bussveien  ze Stavanger do centrum Sandnes, ze zjazdem na  Forus vest i Port lotniczy Stavanger, Sola.

Pas drogi dla samochodów ciężarowych z Sola do Risavika i Sundekrossen. Droga dla autobusów  z Stavanger do Kvernevik i Risavika.

Cztery odcinki drogi E39 z TASTA w Stavanger  do Harestad Randaberg

Cztery odcinki drogi na Motorveien E39 z Hove do Ålgård. Odcinek drogi  autobusowej z centrum miasta Sandnes do Vatn Krossen.

Więc będziemy mieli nowa infrastrukturę , ale niestety wygląda na to ze  będzie finansowana z naszych portfeli. To my będziemy musieli wkrótce więcej płacić za przejazdy. Co wy o tym sądzicie ..

 

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here