Nieoczywiste, zagadkowe, pełne żartów i historii z życia – spotkanie z widzem twarzą w twarz, w kameralnym gronie … Czesław Mozil i my, słuchacze jego opowieści śpiewanej i opowiadanej.

Czesława Mozila raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, to polski piosenkarz i akordeonista, osobowość telewizyjna, szerzej znany publiczności dzięki programowi X Factor Polska, gdzie występował w roli jurora oraz występom w zespole Czesław Śpiewa. W wieku pięciu lat Mozil wyjechał wraz z rodzicami i rodzeństwem do Danii, teraz na stałe mieszka w Polsce.

Czesław Mozil to kompozytor oryginalny, jego muzyka trudna jest do zgatunkowania, ma w sobie elementy kabaretu, stand-upu, piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej i rocka. Sam Mozil swą muzykę określa mianem :alternatywnego popu z podtekstem punkowym”.

  Idea koncertów Czesław Śpiewa Solo Act narodziła się 10 lat temu, kiedy nieznany nikomu szerzej Czesław Mozil grał i śpiewał gdzie się dało.

Zabawna konferansjerka, nietuzinkowe żarty i intymny klimat małych knajpek i domów kultury stwarzają artyście unikalną możliwość szczególnego kontaktu z wielopokoleniową publicznością.

Repertuar występów Solo Act zawiera największe przeboje z płyty „Debiut” i „POP” oraz kompozycje z najnowszego albumu „Czesław Śpiewa Miłosza”. Każdy z utworów poprzedzają opowieści o genezie jego powstania oraz autobiograficzne wyznania artysty.
Solowe występy Czesława Mozila to także pokaz mistrzowskiej gry na fortepianie i akordeonie. Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej oraz zdeklarowany miłośnik walczyków, z lekkością improwizuje melodie swoich utworów udowadniając, że muzyka klasyczna wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, klasyczne inspiracje łączą się tutaj z awangardową fantazją, folkowymi klimatami, punkowym wigorem i poetyckim nastrojem.

Dlatego na próżno szukać etykietek i łatwych formułek opisujących solowe koncerty Czesława Mozila. Bo jak zastrzega sam artysta – przepustką do jego malutkiego świata jest umiejętność czucia, a nie rozumienia muzyki. I to się sprawdza.

W Norwegii Czesław Mozil wystąpi w 4 miejscowościach w Kristiansand, Stavanger, Bergen i Oslo. To pierwsza tego typu trasa koncertowa artysty w Norwegii.

Wiemy jedno, czeka nas wyjątkowe spotkanie z artystą, Polakiem, który na swoim koncie ma już dwie płyty traktujące o sprawach emigranckich – płyty “Księga Emigranta”. Ciekawe co nam – emigrantom – Czesław będzie miał do przekazania ….

Bilety są dostępne tutaj :

 

https://billetto.no/en/e/czeslaw-spiewa-solo-act-w-stavanger-tickets-184567

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here