Podsumowanie meczu Polonia Stavanger – Buøy2  1:2

Niestety naszemu zespołowi nie udało się wygrać inauguracyjnego spotkania przeciwko Buøy 2.

Od pierwszej do ostatniej minuty nasz zespól był stroną przeważającą. Warto w tym miejscu wspomnieć o statystykach meczowych : 14 strzałów gospodarzy przy 4 drużyny gości. Ciężko jednak wygrać spotkanie w którym marnuje się rzut karny oraz kilka dogodnych sytuacji. Nie można natomiast odmówić naszym zawodnikom ambicji oraz walki do ostatnich minut. Wszyscy chcieliśmy za wszelka cenę wygrać to spotkanie dla naszych kibiców, którzy tak licznie przybyli na stadion ! Widać to chociażby po zmianach przeprowadzanych przez trenera. Jeszcze przy wyniku 0-1 dla gości, w 60.minucie spotkania zdjęty z boiska zostaje obrońca a w jego miejsce wchodzi wchodzi dodatkowy napastnik. Drużyna przeszła na ustawienie z 3 obrońców aby gra w ofensywie wyglądała jeszcze lepiej. Przyniosło to efekt w 72.min gdy po prostopadłym podaniu z głębi pola bramkę zdobył bardzo aktywny w tym meczu – Paweł Banaś. Nasz zespól do końca walczył jednak o 3 pkt. Jak mawia jednak stare piłkarskie powiedzenie – Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 89.min meczu po zamieszaniu w polu naszym polu karnym pada bramka dla drużyny gości. Nasza drużyna zapłaciła w dniu dzisiejszym frycowe, w bardzo nieszczęśliwy sposób tracąc punkty.

Cieszy jednak gra zespołu oraz liczne wsparcie ze strony polonii norweskiej. Ciężko oszacować dokładna liczbę, ponieważ ludzie byli rozsiani po całym stadionie. Na pewno jednak była to liczba ponad 100 osób.

fot.Artur Nosal – Pani Grażka klubowy sponsor.

Serdecznie dziękujemy !

Mamy nadzieje ze dostarczyliśmy wam na tyle emocji, ze będziecie chcieli wracać na kolejne mecze. Pomeczowe komentarze pomimo niekorzystnego wyniku były naprawdę pozytywne. Chłopcy z Polonii, nie próżnują i już zapraszają na kolejne spotkanie wyjazdowe na wyspie Kvitsøy :

https://www.facebook.com/events/1733297736974449/?ti=cl .

Nie masz planów na przyszła niedziele ? Wspieraj naszych zawodników na tej jakże malowniczej wyspie. Oprócz ciężkich treningów prowadzona jest również druga tura zapisów na szaliki klubowe. Chłopcy nie marnują czasu.

 

fot. Artur Nosal

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here