Dzisiaj w nocy  doszło do trzęsienia ziemi o sile 3,0 w skali Ritchera blisko brzegu między Egersund  a Flekkefjord , które zostało potwierdzono przez Jordskjelvobservatoriet w Kjeller.

 

Wielu mieszkańców  z regionu Sorvestlandet zgłaszało wstrząsy ziemi.  Meldowali o trzęsących domach, ścianach i oknach  do których  dochodziło  około 1 w nocy.

Sejsmolog Tormod Kverna w Norsar  powiedział, że faktycznie ich przyrządy pomiarowe odnotowały trzęsienie ziemi tuż przy wybrzeżu między Flekkefjord i Egersund.

 

Potwierdził również / tak , to było trzęsienie o sile 3,0 Ritchera , które zaobserwowaliśmy wcześniej trochę przed 01 w nocy. Znajdowało się w obszarze między Egersund i Flekkefjord trochę od brzegu.

Sejsmolog Kverna uspokaja  mówiąc, że wstrząsy o sile 3,0 w skali Richtera  są stosunkowo powszechne na zachodniej i południowej Norwegii. Nie sądzi, że zrobiły jakieś poważniejsze uszkodzenia, ale twierdzi, że może to sprawić, że mieszkańcy wybrzeża i tamtej okolicy mogą czuć się lekko zaniepokojeni i trochę niekomfortowo.

Odczuliście to?

 

 

Źródło: NRK.no

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here