Karo czyli Karolina Rutowska jest artystką działającą na różnych płaszczyznach artystycznych. Jest poetką, pisze teksty piosenek, komponuje a także maluje. Występowała na festiwalach w Polsce i za granicą. Brała również udział w licznych warsztatach muzycznych pod okiem min. takich nauczycieli jak Karen Edwards. Karolina dąży do kompilacji różnych gatunków i stylów muzycznych – jazzu, bossa novy, bluesa, funky a także muzyki etnicznej, tworząc własny styl. Jeśli chodzi o wzorce czy inspiracje, to Karo czerpie ją od takich wokalistek jak Nina Simone, Lauryn Hill, Mercedes Sosa czy Ayo.

W najbliższą niedziele będziemy mogli usłyszeć Karo podczas Vær Stolt festival. Jest to dwudniowe święto społeczności lokalnej, gdzie ludzie wzajemnie się wspierają niezależnie od pochodzenia, rasy i wiary.

  • Wystąpią muzycy i artyści z wielu krajów.
  • Będzie można poznać przysmaki ze wszystkich zakątków świata na stoiskach spożywczych.
  • przewidziane są również zabawy dla dzieci

Festiwal jest darmowy, otwarty dla wszystkich grup wiekowych i neutralny politycznie i religijnie.

Program koncertów znajdziecie tutaj  https://varstoltfestivalen.com/program/

W niedzielę usłyszymy Karo z zespołem.Nie możemy się doczekać !!!

Czym zaskoczy nas Karo  w niedzielę 21.05.2017 ,co przygotowała dla nas i co zaśpiewa opowie nam sama wokalistka Karolina Rutowska

– Na festiwalu zaśpiewam swoje własne kompozycje, min. piosenkę,,I think”, która jest   moim nowym singlem oraz do której powstał też videoklip oraz dwie inne piosenki, które znajdą się na płycie nad którą obecnie pracuję.

 

Karo "I think" Angel Solutions 2017

Karo "I think" Angel Solutions 2017Premiera w "Taste of Emigrtion"

Opublikowany przez Taste Of Emigration na 19 lutego 2017

     

Karolina Rutowska przygodę z muzyką zaczęła w Krakowie, w którym spędziła większość życia i gdzie rozpoczęła swoją edukacje muzyczną, oraz gdzie stawiała swoje pierwsze kroki na scenie. Tak więc ma za sobą występy w większości krakowskich klubów. Jeśli chodzi o Oslo, pierwsze koncerty tutaj zagrała w 2008 roku, kiedy to po raz pierwszy przyjechała do Norwegii. Później wystąpiła również na paru większych festiwalach jak min. Eras Festival, Oslo Musikkfest, Oslo Marimba Jazz Festival, St. Hansaften, na święcie świateł, czyli tzw. Lysvandring a obecnie przygotowuje się do Vær Stolt Festival w Oslo.

– Rzecz dla każdego muzyka bardzo ważna – bezpośredni kontaktu z publicznością jak twierdzi Karo – między innymi właśnie dlatego zdecydowała się do udziału w tym festiwalu, gdyż jest on szansą na dotarcie do szerszego grona odbiorców, no i przede wszystkim zagrania na żywo.

–  Karo – dlaczego warto przyjść na festiwal i czym chciałabyś zachęcić wszystkich do przybycia w niedzielę  – Myślę, że warto przyjść na Vær Stolt Festiwal, żeby posłuchać nas oczywiście ale również innych artystów zarówno tych norweskich, jak też tych z innych krajów. Podczas festiwalu będzie też można spróbować międzynarodowego jedzenia oraz będą zajęcia dla dzieci. Dlatego też warto przyjść z całą rodzina, gdyż każdy znajdzie tam coś dla siebie.

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie 20. – 21. mai 2017 Lusetjern, Holmlia, Oslo

 

https://www.facebook.com/events/107530449765166/?acontext=%7B%22action_history%22%3A%22null%22%7D

 

Polskich artystów w Norwegii jest bardzo mało. Dlatego trzeba ich wspierać wszelkimi możliwymi sposobami. Przychodzić na ich koncerty, nagradzać oklaskami.

Hubert Gorczyca, producent filmów dokumentalnych o Polakach w Norwegii dostępnych pod nazwą Taste of Emigration, czyli Smak Emigracji od 1,5 roku realizuje film dokumentalny o Karolinie. Ma zamiar zakończyć go w tym roku. Niedzielny koncert będzie kolejnym ogniwem produkcji.

 

Karolina Karo Rutowska zagra na Vær Stolt-Festivalen 21 maja 2017

Karolina Karo Rutowska zagra na Vær Stolt-Festivalen 21 maja 2017scenariusz i realizacja: Hubert Gorczyca muzyka: Karolina Karo RutowskaOslo 2017

Opublikowany przez Taste Of Emigration na 19 maja 2017

 

scenariusz i realizacja: Hubert Gorczyca

muzyka: Karolina Karo Rutowska
Oslo 2017

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here