Zapraszamy na spotkanie przy dobrej muzyce! 

Koncert z polskim akcentem! 

Już dzisiaj 13.06.2017 o godzinie 19.00 w Hillevåg kirke Veumveien 55, 4016 Stavanger będzie można posłuchać m.in. opery (“Zażyj tabaki!”), klasyki (Ave Maria), jazzu (Summertime) i gospel (Amazing grace)

Wstęp gratis


A wszystko to w składzie Jakub – bass odpowiedzialny za najniższe dźwięki, Alexandra – odpowiedzialna za dźwięki wysokie i urodę oraz Arne Martin – będzie przebierał palcami po fortepianie i klawesynie.

Kilka słów o grupie i o dzisiejszym koncercie opowie Nam sopran grupy czyli Alexandra Orzechowska Nøtt

Pomysłodawcą koncertu jest Jakub Niedziela, wielokrotnie pytany przez parafian Hillevåg kirke, w którym właśnie kończy pracę jako pedagog kiedy w końcu zaprezentuje to czego się nauczył na tutejszym uniwersytecie. Dzisiejszy koncert to kick off Jakuba jako solisty.

Po wakacjach nastąpią cykliczne koncerty w wykonaniu naszej grupy z różnymi zaproszonymi przez nas gośćmi. Oboje jesteśmy muzykami z wykształcenia i tym zajmujemy się na co dzień tutaj, w Rogaland. Mieszkamy w Norwegii od 2 lat krzewiąc polską-i nie tylko-kulturę muzyczną. Oboje studiowaliśmy na Uniwersytecie Śląskim. Jakub pracował jako zawodowy śpiewak w Chórze Filharmonii Śląskiej oraz w Zespole Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia. Teraz rozpoczyna karierę solową. Ja jestem dyrygentem i vocal coachem. Prowadzę 3 chóry na terenie Stavanger, pracuje jako organistka i uczę śpiewu.

Nasz dzisiejszy koncert będzie swoistą wokalną podróżą w czasie: od znanych arii operowych Straussa, Mozarta, Monteverdiego przez najpopularniejszą arię basową Moniuszki aż do Gershwina, musicalu The Show Boat i samego Cohena. Będziemy śpiewać po niemiecku, angielsku, łacinie, norwesku i oczywiście po polsku!

Do współpracy przy koncercie zaprosiliśmy naszego przyjaciela, który jest organistą w Hillevåg kirke. Arne Martin zagra na fortepianie, organach i klawesynie.

https://www.facebook.com/events/574498529387537

Gorąco zapraszamy!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here