Wśród mieszkańców, a tym samym klientów Legolandu, pojawiło się w ostatnim czasie uczucie rozdarcia względem opinii na temat polityki parku w stosunku do sprzedaży biletów, a właściwie dodatku do biletu – pierwszeństwa w kolejce do atrakcji.

Bilet wstępu kosztuje 339kr dla dziecka, dodatkowo za “jedyne” 599kr można dokupić przepustkę, czyli pierwszeństwo na 11 najpopularniejszych karuzel. Czy jest to tylko 599kr czy aż, zależy na pewno od nie tylko hojności rodzica, bo przecież każdy rodzic oddałby swoim dzieciom wszystko co najlepsze, ale w dużej mierze zależy od zamożności rodzica, czyli krótko mówiąc bogactwa.

Pierwsza o sprawie pisała gazeta Politiken. Jednak artykuł w gazecie okazał się być łagodny w porównaniu do komentarzy, jakie na stronie facebookowej Legolandu piszą poruszeniu rodzice, m.in.:

“Pozbawione smaku, że trzeba płacić za pierwszeństwo w kolejce, nigdy się do tego nie przyłożę….”

“Legoland nie jest raczej zainteresowany wszystkimi dziećmi, ale raczej tylko tymi z bogatych rodzin. I super, wtedy rodziny przestaną odwiedzać to wysoko niesympatyczne miejsce.”

“Mamy uczyć dzieci, że jeśli posiadamy dużo pieniędzy, możemy mieć wszystko? Wstydźcie się. Ja już skończyłam z Legolandem.”

“To jest tak, jakoś nie-duńsko, bez smaku, nie w porządku. Nie wrócę nigdy więcej do Legolandu. Wstydźcie się!!!

Według rzecznika prasowego Legolandu, Julie Sloth Blumensaat, park praktykuje tą samą strategie biletową od wielu lat.

” Nie mieliśmy i nie mamy żadnych problemów z naszym parkiem rozrywki, nie ma to żadnego wpływu na naszych gości. Prowadzimy taki system na przestrzeni kilku lat i będziemy nadal kontynuować taki system sprzedaży – informuje rzecznik prasowy.

Z własnego doświadczenia wiemy, że ile ludzi tyle opinii, czy się z tym zgadzamy…Na pewno po części tak, jest to w pewien sposób priorytet dla dzieci mających specjalną przepustkę, okazja do bycia lepszym, szybszym

Jednak nie dajmy się zniechęcić, cena nie zachęca do zakupu pierwszeństwa w kolejce, dlatego miejmy nadzieję, że nie będzie wielu odwiedzających, którzy dokonają zakupu….Jeśli w planach wakacyjnych macie Legoland na liście to nie wykreślajcie tego z planu podróży, warte odwiedzin, nawet jeśli trzeba będzie postać trochę w kolejkach, można potrenować cierpliwość.

Taki mały tips\wskazówka: dzieci, które są członkami klubu BR mają gratis wstęp, przy zakupie biletu dla dorosłego w kasie Legolandu, natomiast bilet dla dorosłych można znaleźć w opakowaniach bułek do hot-dogów, obowiązuje przy zakupie biletu dla dziecka w kasie parku.

Życzymy udanej zabawy…..

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here