Wkrótce norweski Urząd Skarbowy zacznie rozsyłać wyniki rozliczeń podatkowych.

Pierwsza tura wyników rozliczeń (skatteoppgjøret) podatkowych dla osób fizycznych zostanie rozesłana do podatników elektroniczne w drugiej połowie czerwca. Wynik rozliczenia będzie widoczny w systemie Altinn. Urząd nie precyzuje konkretnej daty.

Kolejne tury zostaną rozesłane 2 sierpnia i 25 października. Użytkownicy elektroniczni dostaną powiadomienie o dostępności wyniku rozliczenia za pomocą SMS-a lub maila.

Do użytkowników „papierowych” wyniki rozliczeń zostaną wysłane 22 czerwca. Natomiast te osoby, które wysyłały zeznania pocztą, powinny się spodziewać wyników najpóźniej w sierpniu.

Zwrot podatku zwykle trafia do podatników w ciągu trzech tygodni od daty, jaka widnieje w rogu pisma z wynikiem rozliczenia. Ci podatnicy, którzy mają kwotę do zapłaty urzędowi, otrzymają fakturę (użytkownicy elektroniczni poprzez system Altinn, zaś użytkownicy „papierowi” za pośrednictwem poczty). Na dokumentach będzie można znaleźć ostateczny termin dokonania wpłaty.

PAMIĘTAJ! PRZYSŁUGUJĘ CI ODWOŁANIE OD NALICZONEGO PODATKU 

Wiele osób rozliczało się z podatku, przekazując dokumenty do Skatteetaten w stanie niezmienionym, bądź nie rozliczyło wszystkich, należnych odliczeń. W konsekwencji płacimy za duże podatki, często też musimy dopłacić do Skatteetaten. Nie musi tak być! Każdy ma prawo do odzyskania nadpłaconego podatku, nawet kilka lat wstecz i każdy ma prawo do odwolania. Skatteetaten po otrzymaniu skargi nie ma jednak obowiązku rozpatrzenia wniosku i może wysłać taką informację do podatnika. Jednak są sytuacje wyjątkowe, w których Skatte musi rozpatrzyć wniosek i zrobić korektę naszego zeznania podatkowego ( 95% odwołań do Skatte jest rozpatrywanych pozytywnie. Aby złożyć skargę potrzebne są określone dokumenty oraz informacje. Dokładna lista znajduje się tutaj.

 

http://www.pomoc-w-norwegii.com/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here