Usłyszałeś grzmot, hałas, łomot wczoraj około godziny 14? Wielu przypuszczało, że nawiedziła nas kolejna burza….a jednak nie, to trzęsienie ziemi.

W Norwegii w okolicach Sveio\Haugalandet doszło do kolejnego trzęsienia ziemi, tym razem o magnitudzie ok.2,7 stopnia w skali Ritchera.

To kolejne trzęsienie ziemi w przeciągu ostatnich 2 miesięcy. Poprzednie występiło blisko brzegu między Egersund  a Flekkefjord i było o sile 3,0 w skali Ritchera.

 

czytaj tu klikając na link Trzęsienie ziemi o sile 3,0 w skali Ritchera blisko brzegu między Egersund  a Flekkefjord 30.04.2017 

 

Profesor Lars Ottermoller z Narodowego Instytutu Sejsmologicznego potwierdził drganie.

Okolice Sveio\Haugalandet nawiedziło trzęsienie ziemi. Moc drgań została obliczona na 2,7 w skali Richtera – informuje profesor.

Stacja monitorująca znajduje się 5 km od miejscowości Skjold.

Hałas był ogromny o znaczącej sile odczuwalności. Był słyszalny na Karmøy, Tysvær, w Haugesund, na Stord i wiele innych miejsc w Sveio. Jeden z mieszkańców Sveio opowiadał, że trzęsienie ziemi było tak odczuwalne w jego domostwie, że budynek drgał.

Zdarzenie miało miejsce o 13.55 w niedzielne popołudnie. Profesor informuje jednocześnie, że jest to rzadkie zjawisko aby drganie było silniejsze niż 2 w skali Richtera.

Małe trzęsienia ziemi w skali około lub powyżej 1  traktowane są jako normalne, natomiast to jakiego doświadczyliśmy wczoraj było z rodzaju tych silniejszych.Na tyle silne, że było odczuwalne przez większą część mieszkańców.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here