21 kwietnia w Felix Konferanssenteret w Oslo odbyło się Spotkanie Liderów Grup Polonijnych w Norwegii .

Z inicjatywy organizacji Polakker i Norge do stolicy Norwegii przybyli przedstawiciele wielu norweskich regionów, m.in.: Ålesund, Bergen, Stavanger. Wielu z nich po raz pierwszy miało okazje się poznać, mimo iż znają się i współpracują od dawna. Polakker i Norge zgromadziło także reprezentantów do rady miasta oraz polskich mikro przedsiębiorców, którzy współpracują z okoliczną Polonią. W Oslo spotkały się także wszystkie sztaby WOŚP w Norwegii. Info Stavanger również uczestniczyło w spotkaniu!
Celem spotkania była głównie integracja Polaków w Norwegii, wzajemne poznanie się, spotkanie osób z inicjatywą, którzy tworzą wydarzenia z akcentem polonijnym, a także wpływają na dobry wizerunek „Polaka w Norwegii” . Cytując prezesa stowarzyszenia Marka Konopko: „głównym celem spotkania jest zjednoczenie Polonii Norweskiej”

Polakker i Norge to organizacja, która powstała w 2016 roku, która wspiera współpracę wśród polonii norweskiej bazując na wzajemnych korzyściach. Zapraszamy do oglądana vloga Przemysława Rogali – vice prezesa stowarzyszenia.

https://www.facebook.com/polakkerinorge/

Trzymamy kciuki za dalsze kroki stowarzyszenia!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here