29-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta zostali zatrzymani pod zarzutem zabójstwa w domu opieki w Ålgård.

W sobotę policja otrzymała zgłoszenie o podejrzanej śmierci jednym z obiektów opieki na Fotlandsveien w Ålgård. Zabudowania są przeznaczone dla osób uzależnionych od narkotyków oraz z problemami psychicznymi. Osoba zmarła nie mieszkała we wspomnianym miejscu.

Na miejscu zdarzenia zostały dokonane oględziny oraz zostało wdrożone śledztwo. Policja w niedzielnym oświadczeniu wydała informację, że w areszcie zostały osadzone 3 osoby w związku z podejrzeniami w sprawie.

21-letnia kobieta jest oskarżona o zabójstwo. Została zatrzymana w sobotę wieczorem, jednak nie była w stanie odpowiadać na pytania funkcjonariuszy.  Kobieta otrzymała obrońcę z urzędu, będzie przesłuchiwana najszybciej jak tylko to będzie możliwe. Kobieta zamieszkiwała lokal w którym znaleziono zmarłego.

29-letni mężczyzna jest również oskarżony o zabójstwo. Mężczyzna jest znany policji oraz był poszukiwany w ciągu ostatniego czasu. Policja rozważa podanie do wiadomości publicznej danych osadzonego.

Trzecią osobą, jest 21-letni mężczyzna, który odpowie za uchylenie się od pomocy. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę wieczorem i udało sie dokonać przesłuchiwania po czym został przedstawiony stawiany mu zarzut.

Wszyscy troje oprawcy pochodzą z naszego regionu.

Policja uważa, że zmarły został zabity, jednak ostateczna przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Raport z sekcji zwłok pozwoli na ustalenie przyczyny zgonu – wyjaśnił policyjny adwokat  Lars Ole Berge.

Policja dowiedziała się o zdarzenia od pracowników domu opieki. Opiekunowie byli wstrząśnięci wydarzeniem i otrzymali pomoc od policyjnych psychologów.

 

Źródłu/fb/roganytt

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here