VW startuje z produkcją elektrycznych „hipisowskich Microbusów”

Moda powraca! VW rozpoczyna produkcję elektrycznych busów hipisowskich o nazwie I.D. Buzz. Producent ma nadzieję, że pojazdy, będą tak popularne, jak oryginały z lat 60 i 70.

„- Uważam, że I.D. Buzz to najpiękniejszy i najbardziej ekscytujący samochód elektryczny na świecie. Nasz cel był jasny- zrobimy pojazd elektryczny, który będzie bestsellerem na całym świecie, a ikonowy samochód w erze elektrycznej musi być wyprodukowany przez Volkswagen”, mówi Herbert Diess, przewodniczący niemieckiej marki samochodów.

I.D. Buzz będzie dopuszczony do sprzedaży w 2022 roku. Nowy model samochodów elektrycznych zyskał dużą popularność podczas North American International Auto Show w Detroit, które odbyły się w styczniu. Uczestnicy targów nie mogą się doczekać, aż pojazd zostanie dopuszczony do sprzedaży.

Producenci liczą na szczególnie wysoką sprzedaż elektrycznego wariantu w USA, gdzie tego typu pojazdy były bardzo popularne ok. 50 lat temu.

VW pragnie być światowym liderem w dziedzinie samochodów elektrycznych, do 2025 chcieliby sprzedać milion takich pojazdów.

Czy osiągną taki wynik…?

Wszystko na to wskazuje.

A.P.

Źródło: www.e24.no

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here