Posiadasz starą zepsutą łódź, która nie nadaje się do dalszej eksploatacji? Być może zastanawiasz się co z nią zrobić? Firma Ecofiber Recycling z Mekjarvik rusza z pomocą.

 

Od teraz będzie można dostarczyć wrak swojej łodzi do wyżej nazwanego przedsiębiorstwa zupełnie za darmo. Warunek jest jeden – waga łodzi nie może przekraczać trzech ton.

To rozwiązanie jest bezpłatne dla klientów, ale także korzystne dla firmy. Ecofiber Recycling z Mekjarvik dostaje dotację za każdy kilogram przyjętej łodzi. Jeden kilogram dostarcza firmie zysk w wysokości 11 koron, także suma może wynosić do 33.000 koron za łódź. W ten sposób obie strony korzystają z transakcji.

Co jeśli łódź jest cięższa, niż 3 tony? W takim przypadku właściciel chcący oddać zużytą łódź jest zobowiązany pokryć część kosztów z własnej kieszeni.  Firma pomaga także w transporcie łodzi.

Ecofiber Recycling z Mekjarvik nie jest jedynym miejscem, do którego można oddać zużytą łódź. Jeżeli jest ona mniejsza, niż 15 stóp (4,5 m), można ją oddać do firm IVAR w Sele, lub w Forus.

Usługa dla łodzi do określonej wagi i wymiarów jest darmowa ze względów ekologicznych. Politycy nie chcą, aby opuszczone łodzie zanieczyszczały tereny plaż, jak również aby właściciele zużytych łodzi palili je na własną rękę.

A.P.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here