Piloci linii lotniczych SAS planują w dniu jutrzejszym strajk zbiorowy na lotniskach. Obawiasz się, że Twój samolot może nie wylecieć/wylądować? Przeczytaj co powinieneś zrobić.

 

Wcześniej zapewniano, że konflikt pomiędzy pilotami, a zarządem SAS-u nie wpłynie na ruch samolotów, ale nie spodziewano się strajku na tak dużą skalę. Obie strony konfliktu wciąż nie mają ze sobą kontaktu.

Rada Konsumentów proponuje:

„Jeśli nie otrzymasz żadnych dodatkowych informacji, staw się na lotnisku jak zwykle.”

Zarząd linii lotniczych SAS wyraża zrozumienie względem niepokoju pasażerów i proponuje dwa rozwiązania:

„Rozumiemy, że ludzie są zaniepokojeni i w związku z tym radzimy dwie rzeczy: Po pierwsze: zwracaj uwagę na aktualizację informacji podawanych na naszych stronach i innych źródłach informacji. Po drugie : oferujemy bezpłatne przerezerwowanie biletów zarezerwowanych przed 12 września i z dniem podróży do poniedziałku, 18 września.”

Prezes SAS Rickard Gustafson ubolewa nad nieścisłą sytuacją między pilotami a linią lotniczą:

„Zrobię wszystko, aby znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji. Osobiście przepraszam każdego podróżnika, którego dotyczy problem. Robimy wszystko, aby jutro uniknąć niespodziewanych sytuacji. ”

W dniu jutrzejszym kilkadziesiąt lotów powinno wzbić się w powietrze z lotniska w Stavanger. Obecnie SAS nie ma pełnej listy, na które loty mogą wpływać ewentualne eskalacje.

Ponadto mogą wystąpić znaczne opóźnienia lotów związane ze strajkiem. W takiej sytuacji linia lotnicza zapewni pasażerom napoje i żywność. Jeśli tak się zdarzy, że lot zostanie odwołany, możesz zdecydować, czy chcesz otrzymać zwrot pieniędzy za bilet, czy też jeśli linia lotnicza będzie miała zadośćuczynić Ci w inny sposób. Niestety, jeżeli mieszkasz blisko lotniska, możesz nie mieć prawa do noclegów w hotelu na koszt linii lotniczych. Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeżeli masz wykupione ubezpieczenie na lot.

A.P.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here