Policja i nauczyciele muszą czujnie obserwować uczniów szkół średnich. Rośnie przemoc wśród norweskiej młodzieży.

 

W ubiegłym tygodniu uczeń szkoły Stovner videregående skole  w Oslo został schwytany przez policję za przyniesienie nielegalnego paralizatora elektrycznego.  

Dwa dni wcześniej ten sam uczeń został złapany przez nauczyciela z inną bronią elektryczną. Broń, która wygląda jak niewinna latarka, wyrzuca energię elektryczną, która paraliżuje mięśnie ofiar.Wkrótce po środowym zdarzeniu 16-latek został przechwycony przez policję i zabrany do swojego mieszkania na przeszukanie lokum.

Podobnie niebezpieczne zdarzenie miało miejsce dzień później w szkole Ulsrud videregående skole w Oslo. Uczeń liceum przyniósł do szkoły wiatrówkę, którą wykorzystał do strzału. Metalowe pociski wystrzeliły poza budynek szkoły i trafiły w okno budynku, używanego jako toaleta dla personelu sprzątającego. W pomieszczeniu znajdowała się co najmniej jedna osoba, kiedy metalowa kulka uderzyła i zniszczyła okno w budynku szkolnym. Nikt nie został ranny.

Niepokojący wzrost przemocy w szkołach

Jeden z policjantów, Jarle Kolstad komentuje te dwa zdarzenia, które według niego są tylko częścią niepokojącej całości:

“Tegoroczny początek roku szkolnego charakteryzuje się kilkoma niepożądanymi wydarzeniami. Szczególnie widać to w niektórych szkołach”, mówi Kolstad, który uważa, że problemy są złożone:

„Widzimy wiele przypadków prześladowania, przemocy i zagrożeń, walk między pojedynczymi osobami, a grupami, a także sprzedaż narkotyków. Również ważne są kwestie związane z seksem i walka o funkcję szefa klasy. Skala niepokoju jest większa, niż zwykle “, mówi Jarle Kolstad.

A.P.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here