W najbliższych dniach Preikestolen będzie gościł gwiazdy Hollywood. Zostaną nagrane sceny do filmu „Mission Impossible 6” z Tomem Criusem w roli głównej.

 

Nagranie odbędzie się w dniach 7-9 listopada. Przygotowania i takielunek na wodach Lysefjordu odbędzie się już w czwartek. Od tego dnia płaskowyż będzie zamknięty dla turystów. W dniach nagrania Preikestolen będzie także zamknięte dla opinii publicznej. Pierwotnie miało ono się odbyć we wrześniu.

 

Gmina Forsand zezwoliła producentom filmu na wywiercenie 12 uchwytów na południowej ścianie Kazalnicy, po których Tom Cruise będzie się wspinał w jednej ze scen. Z pewnością znajdą się przeciwnicy tego pomysłu, ale należy wspomnieć, że dziury zostaną potem oczyszczone i ukryte. Ponadto pojawienie się urokliwej skały w filmie z pewnością przyniesie spektakularny efekt, a także reklamę norweskiej natury.

 

Pięć domów, dwie toalety i 50 lądowań helikopterów

 

W dniach, w których Kazalnica będzie zamknięta dla turystów, zostanie postawionych siedem budynków, pięć z nich będzie służyło jako pomieszczenia dla aktorów i na kostiumy, a dwa jako toalety.

 

Władze gminy Forstand zezwoliły na maksymalnie 30 lądowań dziennie. W ciągu trzech dni nagrań, helikopter wyląduje łącznie 30 razy! Nie należy się jednak obawiać, że spowoduje to degradację roślinności, ponieważ lądowania będą się odbywać na stałej skale.

 

Władze lokalne widzą ogromną zaletę z nagrywania scen właśnie w Norwegii. Uważają one, że wpłynie to pozytywnie na lokalną gospodarkę i w przyszłości otworzy Norwegii drzwi do pojmowania kraju, jako dobrej lokalizacji do scen dla filmów międzynarodowych.

 

Preikestolen będzie zamknięte, powodem jest nagranie Mission Impossible.

Tom Cruise doznał obrażeń na planie “Mission: Impossible 6”! Czy nakręci sceny na Preikestolen?

Odwiedziny klifu Preikestolen podczas nagrywania Mission Impossible

A.P.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here