Tego jeszcze nie było – po raz pierwszy na ekranie kina w Stavanger będzie można zobaczyć prawdziwy polski kryminał… i to nie byle jaki, w obsadzie takie nazwiska jak: Chyra, Warnke, Linda, Figura, Grabowski czy Gruszka.

 

Historia oparta na faktach osadzona w latach 50, Klimatyczny, czasem mroczny kryminał, w zadymionych realiach ówczesnego Krakowa…. takie jest dzieło Krzysztofa Langa …

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta…..

W regionie Stavanger film będzie grany TYLKO 2 razy- raz w Stavanger i raz w Bryne. 

W ten weekend norweska premiera w Stavanger – 11 listopada o godz. 18.00, druga okazja to seans w Bryne – za tydzień (szczegóły niebawem)

 

FILM Z ANGIELSKIMI NAPISAMI

Stavanger
link do biletów:  https://www.sfkino.no/nettsalg/velg-seter/Sys99-NO/AA-1059-201711111830

Więcej informacji w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/407412549661457/

 

Seans w Bryne nie jest jeszcze oficjalnie ogłoszony – niebawem pojawią się informacje na stronie Kino Project

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here