Od pierwszego marca zostały wprowadzone nowe zasady dotyczące ubezpieczeń zarejestrowanych pojazdów. Posiadasz taki pojazd? Radzimy go ubezpieczyć, żeby uniknąć dodatkowych opłat.

 

 

Wraz z początkiem marca właściciele zarejestrowanych pojazdów, które nie posiadają ważnego ubezpieczenia, będą obciążeni opłatą za każdy dzień, kiedy pojazd jest nieubezpieczony.

Ile wynosi opłata?

W przypadku samochodów osobowych jest to 150 koron dziennie. Najwyższa opłata dotyczy nieubezpieczonych autobusów i ciężarówek i wynosi 250 koron dziennie, natomiast najniższa opłata w wysokości 50 koron dziennie dotyczy m.in. motorowerów, ciągników i pojazdów mechanicznych.

Gdzie sprawdzić czy moje ubezpieczenie jest aktualne?

Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (norw. Trafikkforsikringsforeningen) jest odpowiedzialne za egzekwowanie opłat. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z nimi drogą elektroniczną (post@tff.no), lub telefoniczną (21 60 92 42).  W razie wątpliwości warto sprawdzić statut ubezpieczenia posiadanych pojazdów na stronie www.tff.com/minside .

Jak można uniknąć opłaty? Oto kilka prostych kroków:

  • Wykup ubezpieczenie.
  • Jeżeli otrzymałeś list stwierdzający, że nie posiadasz ważnego ubezpieczenia, a mimo to uważasz, że jest to nieprawidłowe, jak najszybciej skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową.
  • Jeżeli nie używasz pojazdu, możesz go wyrejestrować, poprzez przesłanie tablic do Zarządu Dróg.
  • W przypadku sprzedaży pojazdu, powinieneś ten fakt jak najszybciej zgłosić do Zarządu Dróg.

Jeśli w porę pomyślisz o ubezpieczeniu, unikniesz niepotrzebnego stresu w przyszłości i uzyskasz fachowe wsparcie.

Pamietaj, że posiadając zniżki z Polski na ubezpiecznie samochodowe warto je wykorzystać w Norwegii, szczególnie, że w Norwegii ubezpieczenie samochodowe jest bardzo drogie.

Napisz do Nas a skontaktuje się z Tobą nasz przedstawiciel i udzieli wszystkich informacji.

Proponujemy szeroką ofertę polis – ubezpieczenia aut a także domu i ubezpieczenie w czasie oraz korzystne rabaty.

 

Wypełnij formularz, a skontaktuje się z Tobą polskojęzyczny konsultant

Formularz

A.P.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here