Wkrótce stare banknoty o wartości 100 i 200 koron stracą swoją ważność

 

30. maja 2018 r. stare banknoty o nominałach 100 i 200 koron utracą ważność. Sprawdź, jak się na to przygotować.

Nowe banknoty o nominałach 100 i 200 weszły do ​​obiegu 30. maja 2017 r., jako pierwsze z nowej serii banków w Norges Bank. Bank centralny stwierdził następnie, że stare banknoty o takiej wartości można wykorzystać jeszcze przez rok, czyli do 30. maja 2018 r.

Nieważność starych banknotów oznacza, że sklepy, inne placówki i użytkownicy będą mogli zdecydować o ich nieprzyjmowaniu. Jednak bank DNB będzie dość elastyczny w tej sprawie. Biura bankowe DNB, które posiadają bankomaty, a także wszystkie urzędy pocztowe, będą przyjmowały takie banknoty przynajmniej przez rok. Należy jednak pamiętać, że jednorazowa wpłata do bankomatu DNB to 50 tysięcy koron, natomiast w ciągu 30 dni każdy klient może wpłacić maksymalnie 100 tys. koron.

Nie masz możliwości pójść do placówki? Wyślij pieniądze pocztą.

Najlepiej jednak wymienić stare banknoty tak szybko, jak to możliwe. Nie masz możliwości wymienić pieniędzy na czas? Norges Bank oferuje możliwość wysyłki pieniędzy, wraz z formularzem wniosku.

Wniosek znajdziesz tutaj: https://www.norges-bank.no/Sedler-og-mynter/Ugyldige-sedler-og-mynter/Retningslinjer-veksling-av-ugyldige-sedler-og-mynter/).

Utrata ważności nie oznacza utraty wartości

Po upływie ważności banknotów, nie staną się one bezwartościowe. Nawet po upływie 10 lat, czyli do 30. maja 2028 roku będzie można wymienić takie stare banknoty w placówkach Norges Banku. Po tym czasie, będzie można to uczynić za dodatkową opłatą.

Poprzedni artykul dodany przez InfoStavanger.pl – 

Nowe banknoty 100 i 200 koron już od 30 maja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here