Strajk pracowników branży finansowej – sprawdź, czy Cię dotyczy

 

Aż ponad 21 tys. pracowników branży finansowej może wziąć udział w jutrzejszym (31.05.18) strajku. Głównym powodem są zbyt niskie wynagrodzenia.

 

Wielu ludzi korzysta z usług bankowych każdego dnia, poprzez używanie karty bankowej, robienie przelewów, czy też wypłatę pieniędzy z bankomatów. Strajk w branży finansowej może spowodować problemy operacyjne i utrudnienia w wyżej wymienionych czynnościach. Strajk może również negatywnie wpłynąć  na wypłaty świadczeń dla emerytów i osób niepełnosprawnych.

 

Liczny strajk = duże konsekwencje

Wszystkie usługi płatnicze będą dostępne również w przypadku strajku – dopóki nie pojawią się problemy z systemami wymagającymi naprawy i nadzoru pracowników. W przypadku problemów operacyjnych wiele usług może być zablokowanych, z tego względu, że systemy są skomplikowane i w większości zależne od siebie.

 

Dużym problemem będzie pojawienie się drobnego błędu technicznego, którego nikt nie będzie w stanie naprawić, ponieważ nikogo nie będzie w pracy. Może to pociągnąć za sobą wielkie konsekwencje” mówi Marit Jørgenrud z LO Finans, Østlandet, 

 

Zalecane jest śledzenie stron internetowych banków, aby być na bieżąco z podawanymi informacjami.

 

Dlaczego finansiści planują strajk?

Strajk dojdzie do skutku, jeżeli Państwowy Mediator Norwegii nie znajdzie rozwiązania negocjacji pomiędzy stronami – LO i Finansforbundet.

 

Głównym przedmiotem mediacji są zbyt niskie wynagrodzenia w branży, która generuje tak wysokie przychody. LO wymaga również ogólnego prawa do zawarcia układu zbiorowego, niezależnie od tego, ilu pracowników jest zorganizowanych w LO w danym przedsiębiorstwie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here