Serdecznie witamy na kolejnej odsłonie koncertów Music Alternatives tym razem odbywający się w Fermenten w czwartek 5 lipca w Stavanger z propozycja jam session tuż po koncercie.

 

 

Z przyjemnością powitamy tych znakomitych muzyków jazzowych z Polski otwierających przestrzeń do improwizacji z elementami polskiego folkloru i innych brzmien.

Piotr Damasiewicz – trąbka
Zbigniew Kozera – kontrabas, guimbri
Paweł Szpura – perkusja
Paweł Szpura, Zbigniew Kozera i Piotr Damasiewicz to bardzo aktywni muzycy na europejskiej scenie muzycznej. Każdy z nich ma kilka zespołów i projektów, ale konstelacja ta jest przygotowywana specjalnie (!) na ten koncert. Trio zaprezentuje własną kompozycję z kilkoma wybranymi melodiami ważnych dla nich artystów (takich jak Don Cherry, Roscoe Mitchell i Dewey Redman). Spodziewamy się, że wieczór wypełni połączenie jazzu, akustycznego groove i otwartej improwizacji. Instrumenty, które artyści będą używać dodatkowo: Gimbri, afrykańskie bębny i dzwony do nadania etnicznej afrykańskiej atmosfery.
CO:

Damasiewicz \ Kozera \ Szpura (PL) + Jam Session

KIEDY:

kl 20.00 koncert;

kl 22.00 jam session

GDZIE:
CENA:
150, – studenci
200, – regularne
Z możliwością rezerwacji stolika
VIPPS do 40587824 dla rezerwacji, ograniczona ilosc gosci
W przypadku jakichkolwiek pytań wyślij e-mail:
*
Piotr Damasiewicz
Urodzony we Wrocławiu, kompozytor, trębacz, kurator muzyczny. Sięga do języka jazzu poprzez europejską muzykę klasyczną, aż do osiągnięć w nowej muzyce współczesnej, w tym muzyce improwizowanej oraz improwizacji elektroakustycznej.
Ma okazję zaprezentować swoje prace we własnych zespołach i projektach: Power Of The Horns, Hadrons, Mnemotaksja, ImproGraphic, Kwintet Piotra Damasiewicza, Art Escape Quintet oraz te, w których jest współautorem z Gerardem Lebikiem: VeNN Circles, Este Mutual Group, Red Trio Quintet (Red Trio / Damasiewicz / Lebik).
Współpracuje jako kurator w projektach wielokulturowych: Dom Sztuki Klima Juu Zanzibar, Festiwal Art Meeting we Lwowie, platforma artystyczna Melting Pot Wrocław / Jazztopad. Miał okazję pracować i uczestniczyć w następujących platformach artystycznych i projektach: Take Five European Project, polska niemiecka kooprodukcja Avant Art Festival, Gerngesehen i Mex, JazzPlayesEurope, jako kompozytor w obchodach 25-lecia European Jazz Network, międzynarodowy szczyt muzyki improwizowanej Alpenglow III / Styria Spełnia Wrocław, Tilde-Polish Experimental Music tour w Skandynawii, Jazztopad-USA i Kanada. Był dyrektorem artystycznym Akademii Muzycznej (DCMA) na Zanzibarze
*
Zbigniew Kozera to improwizator z Wrocławia grający na kontrabasie oraz guimbri. Jego inspiracją jest Afro-American Free Jazz, European Free Improvisation, Contemporary and Ethnic. Należy do takich zespołów jak: duet Rybicki / Kozera, Sundogs, Pinheiro Kozera Suchar trio. Jest także członkiem takich inicjatyw jak Power of the Horns, Imprographic, Mnemotaksja, Malting Pot. Zbigniew na swoim koncie ma wspolprace z Mateuszem Rybickim, Samuell Hall, Rodrigo Pinheiro, Jakubem Sucharem, Piotrem Damasiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Gerardem Lebikiem, Pawłem Szpurą, Dominikiem Strycharskim i wieloma innymi. Grał z takimi artystami jak Peter Brotzmann, Steve Noble, John Edwards, Alexander von Schlippenbach, Jason Adasiewicz, Toshinori Kondo, Benoit Delbec, Tomeka Reid.
*
Paweł Szpura jest perkusistą z Warszawy, silnie związanym ze sceną klubową Pardon, To Tu. Chociaż Szpura nie uczęszczał do żadnej szkoły muzycznej, do tej pory w wieku 34 lat grał już z takimi mistrzami jak: Peter Brotzmann, Pheeroan akLaff, Hamid Drake, Nicole Mitchell i Maria Raducanu. Co więcej, można śmiało powiedzieć, że w 2013 roku Paweł Szpura był najbardziej poszukiwanym sidemanem w Polsce: lista jego współpracowników wydaje się nigdy nie mieć końca (zobacz listę wyników poniżej). Styl Szpury jest charakterystyczny. Zakorzeniony w rocka z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, jego rytm jest rodzajem splotu między różnymi, a często bardzo odległymi, muzycznymi dziedzictwami: rock, free jazz, arabski, afrykański, turecki, żydowski, rumuński … Niezwykły talent Pawla Szpury pozwala mu nie tylko kompilować te tradycje – wplatać je w spójną całość – ale jednocześnie pozwala mu reagować naturalnie i zadziwiająco szybko z innymi artystami. W 2012 roku Szpura – wraz z grupą młodych polskich muzyków – miała ostateczny zaszczyt zagrać w orkiestrze muzyki kameralnej “Arche New Music Ensemble” na płycie Nicole Mitchell Arc of O (Rouge Art).
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here