Lubicie jeść frytki? A może wolicie, przyprawione na tysiące sposobów, ziemniaczane chipsy? A może po prostu nie wyobrażacie sobie obiadu, bez solidnej porcji kartofli? Jeżeli tak, to nie powinno was zabraknąć, na corocznej imprezie zwanej „Potetfestivalen”, czyli w tłumaczeniu na mowę ojczystą „Festiwal Ziemniaka”.

 

 

Przez cztery wrześniowe dni, miasteczko Bryne w regionie Jæren, zamienia się w prawdziwą Stolicę Ziemniaka. Tradycja ta, zapoczątkowana została w 1998 roku, przez Olafa Ausdalen i Towarzystwo Handlowe Bryne.

W tym roku zatem, będziemy obchodzić okrągłą, bo dwudziestą już rocznicę tej imprezy.

To, początkowo skromne wydarzenie, na przestrzeni lat, przekształciło się w rozbudowaną imprezę handlową i kulturalną, podczas której mieszkańcy regionu, mają okazję zapoznać się z ofertami handlowymi lokalnych producentów, a także wziąć udział w różnorodnych imprezach towarzyszących festiwalowi.

Centra handlowe Bryne, przygotowują na tę okazję, atrakcyjne promocje, które przyciągają kupujących, a towarzyszące festiwalowi, liczne zabawy i imprezy, są niezwykłą atrakcją nie tylko dla rodzin z dziećmi.

Jednym z bardziej widowiskowych wydarzeń festiwalu, jest „Nasjonal Gråtassparade” parada 65 starych ciągników, której nie da się przegapić, choćby ze względu na niebywały jazgot traktorowych silników.

W tym roku, kolejny raz odbędzie się loteria o nazwie „Badeandracet” czyli „Wyścig gumowych kaczek”, szalenie emocjonująca, widowiskowa i radosna impreza, podczas której, z wywrotki, wrzuca się do wody setki gumowych kaczek kąpielowych.

Od czterech lat, prawdziwym sukcesem imprezy jest wieczór „Oktoberfest”, dlatego także i w tym roku, jeden z festiwalowych namiotów, przeznaczony będzie dla tych, którzy pragną zakosztować chmielowego napitku, przy dźwiękach Tyrolskiej muzyki. Zatem szanowni Panowie, podczas „Potetfestivalen”, nie żałujmy naszym wybrankom, festiwalowego szaleństwa promocyjnych zakupów, a jestem przekonany, że i one wykażą zrozumienie, i pozwolą  na wypicie kilku głębszych kufli złocistego nektaru na „Oktoberfest”.

 

Poniżej, przedstawiamy terminy wybranych festiwalowych imprez:

Sobota 22.09.2018 godzina 13:00 – „Nasjonal Gråtassparade” – „Parada starych ciągników”

Sobota 22.09.2018 godzina 14:00 – „Badeandracet” –  „Wyścig gumowych kaczek”

Sobota 22.09.2018 godzina 14:30 –„VM i Greibhiving” – konkurs rzucania widłami

Sobota 22.09.2018 początek godzina 18:30 – „Oktoberfest”

 

 


Sławomir Podsiadłowski – KaftanBlady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here