Kryzys na giełdzie kryptowalut. Majątek utraciło tysiące subskrybentów.

 

 

W przeddzień Sylwestra nagle z powodu powikłań związanych z chorobą zmarł Gerald Cotten, właściciel platformy QuadrigaCX, który handlował m.in. popularną walutą Bitcoin. Miał zaledwie 30 lat i niemałą fortunę: równowartość ponad 500 milionów złotych.

Biznesmen pozostawił po sobie ogromny majątek, do którego jednak nikt nie ma dostępu.

Wirtualna waluta o łącznej wartości ponad 1,7 mld NOK jest w praktyce utracona. QuadringaCX nie jest w stanie wypłacić pieniędzy tysiącom subskrybentów. Dostępna jest tylko niewielka ilość środków, pochodząca z gotówkowej rezerwy pieniędzy, które znajdowały się w regularnym obiegu. Reszta pieniędzy znajduje się w głównym komputerze firmy. Problem w tym, że nikt nie ma do niego dostępu, ponieważ kod znał jedynie zmarły Gerald Cotten.

Firma zatrudniła ekspertów ds. bezpieczeństwa, którym nie udało im się rozszyfrować kodu do komputera. Cotten również nie pozostawił żadnych dokumentów dokumentujących działalność firmy.

Według oświadczenia prawnego napisanego przez żonę zmarłego biznesmena, Cotten “ponosi wyłączną odpowiedzialność za zajmowanie się funduszami i monetami”.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here