Wielu mieszkańców Norwegii nie płaci abonamentu TV.

 

 

Dział licencji telewizji publicznej NRK wysłał właśnie 226 tysięcy monitów przypominających o obowiązku zapłacenia abonamentu.  Dla porównania w 2017 roku było to 247 tysięcy, a w 2018 roku 252 tysięcy monitów.

Otrzymanie listu przypominającego o zapłacie abonamentu wiąże się z koniecznością opłacenia dodatkowej opłaty.

Jej wartość wynosi 15 procent kwoty abonamentu. W tym roku kara za nieopłacenie pierwszej raty abonamentu wynosi 203,48 koron. Zaległej płatności abonamentowej należy dokonać do 20 marca. Jeżeli, pomimo wysłanego powiadomienia, abonament nie zostanie zapłacony, kwota należności zostanie przekazana do windykacji, co automatycznie skutkuje zwiększeniem kwoty należności o kolejne 1.130 koron. Jeśli abonent nadal nie dokona płatności, kwota należności zostanie potrącona z wynagrodzenia.

Można powiedzieć,  że NRK zarabia znaczne ilości pieniędzy na opłatach dodatkowych, ponieważ wciąż wielu mieszkańców Norwegii nie płaci w terminie abonamentu. Sama karna opłata wniesie do budżetu NRK 46 milionów koron.

Dla przypomnienia dodajmy, że w roku 2019 cena za abonament wzrosła i wynosi obecnie 3038,65 kr i jak poprzednio jest rozłożona na dwie raty płatne w styczniu i lipcu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here