Już jutro w sobotę wystartuję maraton w samym centrum Stavanger.

Maraton  w Stavanger obchodzi w tym roku 15-lecie!

 

 

Maraton w Stavanger z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Główny bieg trwa aż 6 godzin, a jego uczestnicy mają do pokonania 42 kilometry.

Wybierz swoje wyzwanie! 

Wyścig dzieci, bieg na 5 km, półmaraton czy pełny maraton? W tym roku zagościmy również veteranów NM w maratonie. Informacje można znaleźć na stronie internetowej www.stavangermarathon.no

Jeden dzień – kilka wyścigów

Maraton w Stavanger rozpoczyna się i kończy na placu przed katedrą w Stavanger. Kościół jest najstarszą katedrą w Norwegii i pochodzi z pierwszej połowy XII wieku.

Wyścigi podzielone są na 4 różne długości:

 

                                      Start               Czas trwania

Maraton                 –  godz. 09:00               6 godzin

Pół maraton           –    godz. 09:40              3 godziny i 30 minut

Bieg na 5 km          –  godz. 13:30                45 minut

Bieg dziecięcy         –    godz. 14:45               0 – 10 lat (600 m)

Rejestracja online zakończy się w piątek 30.08. o 24:00. Rejestracja

Ważna informacja:
Aby wziąć udział w wyścigach, każdy musi posiadać licencję Norweskiego Związku Lekkoatletycznego (Norwegian Athletics Federation). Możesz wybierać między licencjami jednorazowymi a całorocznymi. Jednorazową licencję można kupić podczas rejestracji na wyścig (30-50 NOK) – Licencję całoroczną można kupić na stronie internetowej Norweskiego Związku Lekkoatletycznego (Norwegian Athletics Federation)  .

UWAGA: Jeśli posiadasz juz roczną licencję, musisz ją przedstawić przed biegiem, aby uzyskać numer początkowy.

Numery zawodnika / po rejestracji
Numery startowe dla wszystkich zawodników wyścigów są wydawane w recepcji hotelu Atlantic w bramie Olav V 3. w piątek 30 sierpnia o godz. 12: 00-19: 30 i w sobotę 31 sierpnia o godz. 08: 00-14: 15.

Na starcie dostępne będą miejsca, w których zawodnicy będą mogli przechować swoje rzeczy i przebrać się. Organizatorzy zaznaczają jednak, by nie zostawiać wartościowych przedmiotów. Organizatorzy nie zapewniają pryszniców i zalecają darmowy prysznic w  Stavanger Svømmehall .

Stacje do picia, toalety i jedzenie

Stacje do picia z wodą i napojami sportowymi są ustawiane co 4-5. km. Żel energetyczny Squeezy dostępny będzie na 23 km, ciemna czekolada na 27km, banan na 31 km i 39 km. Ponadto Cola jest serwowana na ostatnim stanowisku do picia. Na mecie każdy dostanie sałatkę z makaronem i butelkę wody. Oferowana jest również wegetariańska sałatka z makaronem.

Nagrody / medale
Medal dla wszystkich uczestników. Do zdobycia są także nagrody pieniężne, takie same we wszystkich trzech typach wyścigów 5 km, 21 km i 42 km.  .
Nagrody pieniężne w wysokości
1. miejsce: 6000 NOK, 2. miejsce: 4000 NOK, 3. miejsce: 2000 NOK.

Harmonogram nagród:
11:15 – 21 km mężczyźni
11:20 – 21 km kobiet
12:40 – 42 km mężczyźni, w tym NM senior / junior
12:50 – 42 km kobiet, w tym NM senior / junior
14:00 – 5 km mężczyźni / kobiety
14:05 – 14:30 Biegi dla weteranów Maraton NM

 

 

Organizatorzy polecają, by na miejsce wyścigu dostać się środkami komunikacji miejskiej, na rowerze lub pieszo. Osoby, które zdecydują się na przyjazd samochodem mogą zaparkować tutaj

Podczas tego Maratonu zobaczymy polskie barwy – polskich uczestników

Jednym z nich jest  Filip Szpecht :

Na codzień mieszka w Warszawie , a do końca roku jeszcze ma sporo do podbiegnięcia kolejny etap  to Oslo, Warszawa, Kiev, Chicago, Frankfurt, Nicea Canes, Rawenna, Larnaca, Florencja, Catania.

Biega bo lubi chce przebiec 40 maratonów do 40 został mu nie cały rok, głównie chce pobiec w najgłówniejszych maratonach aby otrzymać specjalny medal ‘Korony Największych Maratonów Ziemi’

 

Trzymamy kciuki za Filipa i wszystkie Polskie barwy podczas tego Maratonu.

Zapraszamy do kibicowania i widzimy sie jutro o 9.00 pod Katedrą!

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here