Serdecznie zapraszamy Wszystkich na warsztaty oddechowe do Gjesdal!

Czy wiesz, że sposób, w jaki oddychasz może Cię uzdrawiać? Właściwy, kontrolowany oddech może oczyścić Twoje ciało z toksyn, uspokoić emocje, zregenerować ciało.

To, jak oddychamy i jak się czujemy, jest ze sobą mocno powiązane. Kiedy zatrzymujemy oddech, to samo dzieje się z naszym życiem. Kiedy jednak do oddechu dodamy świadomość – życie zaczyna płynąć.

“Warsztaty z oddechem, moduł zdrowie+zimno” – zajęcia poprowadzi Maciej Szyszka, który opowie o treningu oddechowym i nie tylko…
ℹ Termin warsztatów: 08.02.2020 (sobota)Gjesdal 18, 4330 Ålgård, godzina 11:00-16:00

Wstęp wolny!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/578288786311808/

TRENING ODDECHOWY, KTÓRY DOTLENIA KOMÓRKI, USPOKAJA UMYSŁ I PRZYWRACA ZDROWIE.
Metoda składa się z szeregu ćwiczeń oraz kontroli oddechu, które pozwalają zrozumieć w czasie rzeczywistym, różnicę pomiędzy oddechem normalnym, instynktownym którego używamy na co dzień (prawie zawsze hiperwentylując ), a tym poprawnym oddechem, zgodnym z zasadami fizjologii i dostosowanym do warunków naszego zdrowia. Zmiana oddechu z nieprawidłowego i powszechnego który jest bezpośrednią przyczyną wielu chorób układu oddechowego, takich jak m.in. astma, na oddech który poprzez kontrolę i zmniejszenie wentylacji, pozwala zauważyć znaczące zmiany w dotlenieniu tkanek i zwiększeniu naszej żywotności, już po kilku godzinach od zastosowania ćwiczeń Buteyki. Metoda Buteyko może i powinna być stosowana o każdej porze dnia, w trakcie naszych normalnych, codziennych czynności, gdy siedzimy, idziemy bądź wykonujemy aktywność fizyczną. Dla każdego działania znajdziemy najbardziej prawidłowy i skuteczny sposób, aby zastosować ją w praktyce. Zazwyczaj już od pierwszych godzin po zastosowaniu ćwiczeń zaczniesz odczuwać i zauważać korzyści jakie przynosi prawidłowy, anatomiczny oddech.

1. CZĘŚĆ – teoria Mechanizm oddechowy – Prawidłowe wzorce oddechowe – Problemy wynikające z błędnych nawyków – Kwasowość i zasadowość pH krwi – Fizjologiczne podstawy metody redukcji oddechowej – Postępowanie w przypadku astmy, bezdechu sennego, nieżyt nosa, stres, chrapanie

2. CZĘŚĆ – praktyka – wyznaczanie pauzy kontrolnej – zapoznanie się z fundamentalnymi ćwiczeniami – nauka ćwiczeń oddechowych – praktyka ćwiczeń w parach Odzyskaj: zdrowie, energię, koncentrację, rozluźnienie, dobry sen, uważność, spokój, łagodny oddech,radość z uprawiania sportu Uwolnij się od: astmy, kataru, alergii, migren, bezdechu sennego, nadciśnienia, chrapania, stresu

PROWADZĄCY: Maciej Szyszka – Od najmłodszych lat związany ze sportem. Od początku poszukiwał możliwości holistycznego treningu i rozwoju fizycznego na długie lata. Równolegle z rozpoczęciem studiów na kierunku fizjoterapii związał się ze sztukami walki i ta przygoda trwa do dnia dzisiejszego czyli 14 lat. Zawodowo prowadzi treningi i wyspecjalizował się w masażu szczególnie Work Site. Po 10 latach ciężkich treningów Wing Tsun Kung Fu został przyjęty jako prywatny uczeń chińskiego Mistrza sifu Kong Chi Keunga i mógł rozpocząć naukę pod jego okiem w Hong Kongu. Tam ma możliwość pogłębiania swojej wiedzy oraz trenowania z najlepszymi na świecie w tej dyscyplinie. Szukając dalszych dróg rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności rozpoczął treningi w zakresie kalisteniki i Brazylijskiego Jiu Jitsu. Ceni sobie holistyczne podejście do treningu dlatego szkoli się wielokierunkowo, by z każdej dyscypliny czerpać to co najcenniejsze. Jest dyplomowanym instruktorem samoobrony, ukończył kurs trenera personalnego i szkolił się z zakresu dietetyki.

Obecnie pogłębiam swoją wiedzę z zakresu technik oddechowych u Wima Hofa (Ice Man), Patricka McKeowna metoda Bouteyko oraz z ogólnie pojętej motoryki na warsztatach z Ido Portalem. Definiuje go sprawność fizyczna i chęć ciągłego rozwoju. Wykorzystuje zdobytą wiedzę w zakresie fizjoterapii i na szkoleniach, aby jak najlepiej poprawiać wyniki sportowe swoich klientów.

http://www.maciejszyszka.pl/

 

Organizatorzy: Wataha Camp

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 

foty.fb/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here