Węgierskie linie lotnicze Wizz Air likwidują mały, bezpłatny podręczny bagaż i obcinają o ponad 10 proc. limitu wagowego bagażu nadawanego.

Nowa polityka bagażowa będzie dotyczyła biletów kupowanych już od 19 lipca i obejmie loty od 29 października (start zimowego rozkładu). Tym samym zniknie podział na mały (bezpłatny) i duży (płatny) bagaż podręczny. Linia nie poinformowała jeszcze o nowych wymiarach, limitach wagowych. Wiadomo, że  w nowej formule bagaż podręczny będzie płatny, ale opłata nie będzie obowiązkowa. Będzie natomiast gwarancją, że pasażer będzie mógł wnieść swój bagaż podręczny na pokład. Wygląda na to, że Wizz Air  podobnie jak Ryanair próbuje rozwiązać problem nadmiaru  bagażu podręcznego, który zabierają ze sobą pasażerowie. W przypadku irlandzkich linii część bagaży podręcznych jest zabierana na płycie lotniska i składowana z tyłu samolotu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Wizz Air, w przypadku lotów wykonywanych Airbusami A320 pierwsze 80 osób, które opłaci bagaż podręczny, będzie mogło zabrać go na pokład. Z kolei w przypadku modelu A321 gwarancję zabrania swojej walizki będzie miało pierwsze 90 osób. Bagaż pasażerów, którzy nie opłacą bagażu podręcznego, nie otrzymają  gwarancji i najpewniej ich bagaż podręczny trafi do luku.

Pasażerowie, którzy mają już wykupione bilety na loty po 29 października w opcji z dużym bagażem podręcznym, zostaną poinformowani o zmianach w regulaminie. Będą także musieli dostosować wielkość bagażu do nowych wytycznych. Zostanie im też zwrócona różnica w cenie, chyba że będą chcieli swój bagaż nadać do luku bagażowego.

Druga duża zmiana ma dotyczyć bagażu nadawanego. Wizz Air planuje zmniejszyć dopuszczalną wagę bagażu nadawanego z 23 do 20 kilogramów. Cena za jego nadanie prawdopodobnie zostanie bez zmian. Nie zmieni się też cena za nadanie dużego bagażu do 32 kilogramów.

http://www.fly4free.pl

PODZIEL SIĘ